Sold
Royal CourtFLOOR 15FLAT E
Registration Number:18040901450031
|Transaction Date:23/03/2018
PRN:B6201344
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/2
PRICE
$16.62 M
Saleable Area
702sq.ft.
Buy $23,679 /sq.ft.
Gross Area
919sq.ft.
Buy $18,083 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 23/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road