Sold
Royal CourtFLOOR 34FLAT C
Registration Number:18030901530029
|Transaction Date:01/03/2018
PRN:A1160626
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/2
PRICE
$14.55 M
Saleable Area
636sq.ft.
Buy $22,872 /sq.ft.
Gross Area
840sq.ft.
Buy $17,321 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 01/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road