Sold
Royal CourtFLOOR 18FLAT E
Registration Number:21081900150018
|Transaction Date:30/07/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

1/2
PRICE
$18 M
Saleable Area
702sq.ft.
Buy $25,648 /sq.ft.
Gross Area
919sq.ft.
Buy $19,587 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 30/07/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road