Sold
Royal CourtFLOOR 20FLAT C
Registration Number:15101300150025
|Transaction Date:06/10/2015
PRN:B6201189
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

1/2
PRICE
$11.58 M
Saleable Area
636sq.ft.
Buy $18,203 /sq.ft.
Gross Area
840sq.ft.
Buy $13,786 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 06/10/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road