Sold
Roseville Villas House 5NO. 1HOUSE 5
Registration Number:05042800950082
|Transaction Date:08/04/2005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
PRICE
$10.8 M
Saleable Area
1,588sq.ft.
Buy $6,802 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 08/04/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
8
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Nam Wai Road