Sold
Rose Court Block BFLOOR 1FLAT B
Registration Number:07062702840019
|Transaction Date:11/06/2007
PRN:A3107792
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
PRICE
$18.8 M
Saleable Area
1,960sq.ft.
Buy $9,591 /sq.ft.
Gross Area
2,300sq.ft.
Buy $8,174 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 11/06/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-08-1963-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
48
Walking toCauseway BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
119-121 Wong Nai Chung Road