Sold
Riviera MansionFLOOR 17FLAT C
Registration Number:08210565
|Transaction Date:25/09/2000
PRN:A0953708
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlisonHui許祖蕙
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-122182)
Sold

1/1
PRICE
$1.74 M
Saleable Area
386sq.ft.
Buy $4,513 /sq.ft.
Gross Area
465sq.ft.
Buy $3,750 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 25/09/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toQuarry BayStation
3 Min(s)
Address/ Area
2 Hoi Wan Street