Sold
Riva Ferentino Boulevard Tower 6FLOOR 6FLAT B
Registration Number:22052000470034
|Transaction Date:13/05/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

17/23
PRICE
$8.66 M
Saleable Area
649sq.ft.
Buy $13,342 /sq.ft.
Gross Area
835sq.ft.
Buy $10,371 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 13/05/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road