Sold
Rise Park Villas Block 9FLOOR 1BLOCK 9
Registration Number:09080700740013
|Transaction Date:17/07/2009
PRN:C0384662
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieChing程美棋
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-018299)
PRICE
$9.1 M
Saleable Area
1,574sq.ft.
Buy $5,783 /sq.ft.
Gross Area
1,700sq.ft.
Buy $5,353 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 17/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
42
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Razor Hill Road