Sold
Ridge Court Block C-dFLOOR 1FLAT C
Registration Number:15090401610042
|Transaction Date:14/08/2015
PRN:A1972808
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
Sold

1/2
PRICE
$45.8 M
Saleable Area
1,780sq.ft.
Buy $25,725 /sq.ft.
Gross Area
2,300sq.ft.
Buy $19,913 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 14/08/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
48
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
21a-21d Repulse Bay Road