Sold
Ridge Court Block A-bFLOOR 8FLAT B
Registration Number:06904302
|Transaction Date:03/01/1997
PRN:A1972699
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
PRICE
$19.5 M
Saleable Area
1,780sq.ft.
Buy $10,953 /sq.ft.
Gross Area
2,300sq.ft.
Buy $8,478 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 03/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1962-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
48
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
21a-21d Repulse Bay Road