Sold
Richery GardenFLOOR 1FLAT D
Registration Number:07273273
|Transaction Date:02/09/1997
PRN:B9104272
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryLi李莉筠
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-648863)
Sold

1/1
PRICE
$8.1 M
Saleable Area
715sq.ft.
Buy $11,339 /sq.ft.
Gross Area
890sq.ft.
Buy $9,106 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 02/09/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
19 Tung Shan Terrace