Sold
Richery GardenFLOOR 3FLAT F
Registration Number:07121201570023
|Transaction Date:14/11/2007
PRN:A2878755
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

1/1
PRICE
$6.6 M
Saleable Area
761sq.ft.
Buy $8,673 /sq.ft.
Gross Area
953sq.ft.
Buy $6,925 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 14/11/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
19 Tung Shan Terrace