Sold
Richery GardenFLOOR 2FLAT G
Registration Number:20100900540145
|Transaction Date:15/09/2020
PRN:A2878761
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KelvinYuen袁偉林
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-008085)
Sold

6/7
PRICE
$14.9 M
Saleable Area
940sq.ft.
Buy $15,856 /sq.ft.
Gross Area
1,181sq.ft.
Buy $12,616 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 15/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
19 Tung Shan Terrace