Sold
Residence 88 Tower 1FLOOR 12FLAT C
Registration Number:22032301620014
|Transaction Date:21/02/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/5
PRICE
$8 M
Saleable Area
716sq.ft.
Buy $11,176 /sq.ft.
Gross Area
932sq.ft.
Buy $8,584 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 21/02/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
352
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
88 Fung Cheung Road