Sold
Residence 88 Tower 1FLOOR 19FLAT F
Registration Number:26021302490283
|Transaction Date:19/01/2026
PRN:D2325878
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/2
PRICE
$5.48 M
Saleable Area
462sq.ft.
Buy $11,867 /sq.ft.
Gross Area
598sq.ft.
Buy $9,164 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 19/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
352
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
88 Fung Cheung Road