Sold
Primrose CourtFLOOR 7FLAT B
Registration Number:05042902730140
|Transaction Date:31/03/2005
PRN:B8801373
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/3
PRICE
$4.9 M
Saleable Area
642sq.ft.
Buy $7,638 /sq.ft.
Gross Area
786sq.ft.
Buy $6,234 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 31/03/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
56A Conduit Road