Sold
Primrose CourtFLOOR 6FLAT A
Registration Number:08020502710382
|Transaction Date:08/01/2008
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/3
PRICE
$6.85 M
Saleable Area
687sq.ft.
Buy $9,975 /sq.ft.
Gross Area
839sq.ft.
Buy $8,164 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 08/01/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
56A Conduit Road