Sold
Primrose CourtFLOOR 13FLAT A
Registration Number:25041501790161
|Transaction Date:07/04/2025
PRN:C1097118
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

6/18
PRICE
$11.28 M
Saleable Area
686sq.ft.
Buy $16,451 /sq.ft.
Gross Area
835sq.ft.
Buy $13,509 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 07/04/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
56A Conduit Road