Sold
Primrose CourtFLOOR 30FLAT B
Registration Number:17041202160035
|Transaction Date:22/03/2017
PRN:A0466008
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/3
PRICE
$13.18 M
Saleable Area
659sq.ft.
Buy $20,007 /sq.ft.
Gross Area
804sq.ft.
Buy $16,393 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 22/03/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
56A Conduit Road