Sold
Primrose CourtFLOOR 19FLAT B
Registration Number:18012901080054
|Transaction Date:20/01/2018
PRN:A0465945
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/3
PRICE
$15.1 M
Saleable Area
659sq.ft.
Buy $22,922 /sq.ft.
Gross Area
804sq.ft.
Buy $18,781 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 20/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
56A Conduit Road