Sold
Po Wah BuildingFLOOR 21FLAT E
Registration Number:07062002580110
|Transaction Date:05/06/2007
PRN:A1154405
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
PRICE
$850 K
Saleable Area
215sq.ft.
Buy $3,948 /sq.ft.
Gross Area
308sq.ft.
Buy $2,760 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 05/06/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking toShau Kei WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
36-44 Kam Wa Street