Sold
Po Tak MansionFLOOR 10FLAT C (NO. 3C)
Registration Number:15062500190010
|Transaction Date:04/05/2015
PRN:A2986792
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
PRICE
$7.6 M
Saleable Area
659sq.ft.
Buy $11,537 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $8,941 /sq.ft.
Building Age
63 Years
Transaction Date: 04/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
59
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
3A-3E Wang Tak Street