Sold
Po Tak BuildingFLOOR 15FLAT B
Registration Number:09122901460095
|Transaction Date:18/12/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$2.35 M
Saleable Area
335sq.ft.
Buy $7,020 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $5,222 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 18/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
53
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
540-546 Queen's Road West