Sold
Po Tak BuildingFLOOR 13FLAT B
Registration Number:10101502560291
|Transaction Date:27/09/2010
PRN:A1960895
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/2
PRICE
$2.37 M
Saleable Area
335sq.ft.
Buy $7,080 /sq.ft.
Gross Area
560sq.ft.
Buy $4,232 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 27/09/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
53
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
540-546 Queen's Road West