Sold
Po Tak BuildingFLOOR 15FLAT C
Registration Number:07090702890150
|Transaction Date:03/09/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$1.46 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $4,390 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $3,244 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 03/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
53
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
540-546 Queen's Road West