Sold
Po Tak BuildingFLOOR 12FLAT C
Registration Number:26010201170065
|Transaction Date:10/12/2025
PRN:B5432011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$4.08 M
Saleable Area
333sq.ft.
Buy $12,267 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $9,067 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 10/12/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
53
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
540-546 Queen's Road West