Sold
Po (pao) Fung BuildingFLOOR 15FLAT A
Registration Number:08010402200153
|Transaction Date:20/12/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$640 K
Saleable Area
211sq.ft.
Buy $3,034 /sq.ft.
Gross Area
351sq.ft.
Buy $1,823 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 20/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
60
Walking toYuen LongStation
10 Min(s)
Address/ Area
1-7 Hop Yick Road