Sold
Po (pao) Fung BuildingFLOOR 8FLAT B
Registration Number:08010301370015
|Transaction Date:28/12/2007
PRN:B0877036
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$538 K
Saleable Area
211sq.ft.
Buy $2,550 /sq.ft.
Gross Area
351sq.ft.
Buy $1,533 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 28/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
60
Walking toYuen LongStation
10 Min(s)
Address/ Area
1-7 Hop Yick Road