Sold
World-wide Gardens Pine Court (block 6)FLOOR 14FLAT B
Registration Number:01027920
|Transaction Date:26/03/1998
PRN:A9822637
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AllyLee李潔珊
ACCOUNT DIRECTOR(S-334404)
Sold

1/5
PRICE
$8.12 M
Gross Area
1,840sq.ft.
Buy $4,413 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 26/03/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-03-1980-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
407
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Lung Pak Street