Sold
World-wide Gardens Pine Court (block 6)FLOOR 15FLAT B
Registration Number:09090700920027
|Transaction Date:24/08/2009
PRN:C0662020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KelvinLi李毅翔
ACCOUNT DIRECTOR(E-407023)
Sold

1/5
PRICE
$10.95 M
Saleable Area
1,603sq.ft.
Buy $6,832 /sq.ft.
Gross Area
1,840sq.ft.
Buy $5,951 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 24/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-03-1980-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
407
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Lung Pak Street