Sold
Phoenix Court Block 5FLOOR 10FLAT B
Registration Number:14040401700017
|Transaction Date:25/03/2014
PRN:C1115115
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaYau邱凱琪
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-306350)
Sold

1/2
PRICE
$13.5 M
Saleable Area
1,119sq.ft.
Buy $12,059 /sq.ft.
Gross Area
1,234sq.ft.
Buy $10,940 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 25/03/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
319
Walking toWan ChaiStation
7 Min(s)
Address/ Area
39 Kennedy Road