Sold
Phoenix Court Block CFLOOR 4FLAT C4
Registration Number:15092201300025
|Transaction Date:08/09/2015
PRN:A5396306
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexWen溫世澤
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-117472)
PRICE
$9.08 M
Saleable Area
657sq.ft.
Buy $13,829 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 08/09/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road