Sold
Phoenix Court Block CFLOOR 2FLAT C1
Registration Number:14121802110011
|Transaction Date:12/12/2014
PRN:B6733624
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
PRICE
$6.18 M
Saleable Area
510sq.ft.
Buy $12,113 /sq.ft.
Gross Area
597sq.ft.
Buy $10,352 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 12/12/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road