Sold
Hing Fook (hang Fuk) Building Phase 3FLOOR 1FLAT B3
Registration Number:18050302380119
|Transaction Date:20/04/2018
PRN:B9973716
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$2.28 M
Saleable Area
210sq.ft.
Buy $10,862 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 20/04/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-08-1977-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
310
Walking toLong PingStation
4 Min(s)
Address/ Area
19 Ping Wui Street