Sold
Peninsula East Tower 2FLOOR 26FLAT A
Registration Number:26030501110088
|Transaction Date:26/02/2026
PRN:D3021459
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李菁菁
ACCOUNT MANAGER(S-117187)
Sold

1/3
PRICE
$13.55 M
Saleable Area
1,000sq.ft.
Buy $13,550 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 26/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
256
Walking toYau TongStation
8 Min(s)
Address/ Area
9 Shung Yiu Street