Sold
Peninsula East Tower 1FLOOR 29FLAT C
Registration Number:25080801030862
|Transaction Date:25/07/2025
PRN:D3020312
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LinaTsoi蔡宝仙
ACCOUNT MANAGER(S-588010)
Sold

1/14
PRICE
$6.25 M
Saleable Area
519sq.ft.
Buy $12,046 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 25/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
256
Walking toYau TongStation
8 Min(s)
Address/ Area
9 Shung Yiu Street