Sold
Pei Ho BuildingFLOOR 5FLAT H
Registration Number:26022501940058
|Transaction Date:16/02/2026
PRN:A4189993
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JadaTong湯芷蘊
ACCOUNT DIRECTOR(E-238933)
Sold

1/1
PRICE
$2.7 M
Saleable Area
301sq.ft.
Buy $8,958 /sq.ft.
Gross Area
386sq.ft.
Buy $6,995 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 16/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
132
Walking toSham Shui PoStation
1 Min(s)
Address/ Area
117 Fuk Wa Street