Sold
Pearl Court Block AFLOOR 8FLAT 7
Registration Number:25080802390031
|Transaction Date:17/07/2025
PRN:B8751678
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/3
PRICE
$4.8 M
Saleable Area
435sq.ft.
Buy $11,038 /sq.ft.
Gross Area
505sq.ft.
Buy $9,505 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 17/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
368
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
13 Belcher's Street