Sold
Pearl Court Block BFLOOR 14FLAT 6
Registration Number:25031801330023
|Transaction Date:10/03/2025
PRN:B8751781
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
PRICE
$4.4 M
Saleable Area
395sq.ft.
Buy $11,138 /sq.ft.
Gross Area
467sq.ft.
Buy $9,422 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 10/03/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
368
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
13 Belcher's Street