Sold
Peace MansionFLOOR 12FLAT D
Registration Number:07032900760038
|Transaction Date:16/03/2007
PRN:B4100444
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngusNg伍志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-069944)
Sold

1/1
PRICE
$1.96 M
Saleable Area
429sq.ft.
Buy $4,564 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 16/03/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking toMong KokStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 Peace Avenue