Sold
Parkes ResidenceFLOOR 20FLAT E
Registration Number:26040900750010
|Transaction Date:18/03/2026
PRN:D2353461
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GregCheng鄭嘉力
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-497144)
Sold

1/7
PRICE
$3.69 M
Saleable Area
229sq.ft.
Buy $16,086 /sq.ft.
Gross Area
340sq.ft.
Buy $10,847 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 18/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
114
Walking toJordanStation
1 Min(s)
Address/ Area
101 Parkes Street