Sold
Parkes ResidenceFLOOR 16FLAT E
Registration Number:14080101080261
|Transaction Date:11/07/2014
PRN:D2353229
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisKwan關兆畯
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-040484)
PRICE
$5.46 M
Saleable Area
229sq.ft.
Buy $23,799 /sq.ft.
Gross Area
340sq.ft.
Buy $16,049 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 11/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
114
Walking toJordanStation
1 Min(s)
Address/ Area
101 Parkes Street