Sold
Parkes ResidenceFLOOR 11FLAT B
Registration Number:13100401600029
|Transaction Date:17/09/2013
PRN:D2353014
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyWong黃健儒
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-491069)
PRICE
$5.41 M
Saleable Area
229sq.ft.
Buy $23,600 /sq.ft.
Gross Area
340sq.ft.
Buy $15,914 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 17/09/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
114
Walking toJordanStation
1 Min(s)
Address/ Area
101 Parkes Street