Sold
Parkes ResidenceFLOOR 17FLAT D
Registration Number:16081701940359
|Transaction Date:03/08/2016
PRN:D2353272
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GregCheng鄭嘉力
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-497144)
PRICE
$5.83 M
Saleable Area
248sq.ft.
Buy $23,541 /sq.ft.
Gross Area
362sq.ft.
Buy $16,099 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 03/08/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
114
Walking toJordanStation
1 Min(s)
Address/ Area
101 Parkes Street