Sold
Pang Ching CourtFLOOR 22FLAT 14
Registration Number:15021102180046
|Transaction Date:30/01/2015
PRN:B6541034
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$3.55 M
Saleable Area
443sq.ft.
Buy $8,005 /sq.ft.
Gross Area
583sq.ft.
Buy $6,089 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 30/01/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
816
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6 Chui Chuk Street