Sold
Pang Ching CourtFLOOR 12FLAT 11
Registration Number:20021200180085
|Transaction Date:31/01/2020
PRN:A3862473
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$5.4 M
Saleable Area
443sq.ft.
Buy $12,177 /sq.ft.
Gross Area
583sq.ft.
Buy $9,262 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 31/01/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
816
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6 Chui Chuk Street