Sold
Pang Ching CourtFLOOR 19FLAT 19
Registration Number:09021601730205
|Transaction Date:02/02/2009
PRN:B9225950
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$1.18 M
Saleable Area
443sq.ft.
Buy $2,661 /sq.ft.
Gross Area
583sq.ft.
Buy $2,024 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 02/02/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
816
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6 Chui Chuk Street