Sold
Pang Ching CourtFLOOR 8FLAT 13
Registration Number:13081501810312
|Transaction Date:02/08/2013
PRN:A3863062
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$3.15 M
Saleable Area
489sq.ft.
Buy $6,446 /sq.ft.
Gross Area
642sq.ft.
Buy $4,907 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 02/08/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
816
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6 Chui Chuk Street