Sold
Oxford HeightsFLOOR 30FLAT B
Registration Number:06082300620159
|Transaction Date:02/08/2006
PRN:A4167965
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$3.1 M
Saleable Area
438sq.ft.
Buy $7,076 /sq.ft.
Gross Area
590sq.ft.
Buy $5,254 /sq.ft.
Building Age
21 Years
Transaction Date: 02/08/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2005-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toSung Wong ToiStation
4 Min(s)
Address/ Area
12 Fuk Lo Tsun Road
Other Facilities
Children Playground/Play Room, Gymnasium, Reading/Study Room